How much does a lesson cost?

Each one hour lesson costs £30. This includes travel costs and lesson resources. For pupils taking entrance exams, it would be advisable to purchase work books. I am able to recommend workbook or revision resources for those studying GCSE maths, although these resources will not be required for the tutoring sessions. For lessons that take place in my home (or for durations other than an hour) please contact me to discuss costs.